Léčebné procedury v Třeboni

Vířivá Lázeň - částečná ( horní / dolní končetiny )

Částečná vířivá koupel pro horní nebo dolní končetiny. Masáž je prováděna pod vodou jemnými vodními paprsky a vířením vody. Zlepšuje prokrvení končetin a látkovou výměnu ve tkáních.

Vibrosauna

částečná vířivá koupel pro horní nebo dolní končetiny. Masáž je prováděna pod vodou jemnými vodními paprsky a vířením vody. Zlepšuje prokrvení končetin a látkovou výměnu ve tkáních.

Masážní lůžko Dry Jet

Jde o přístrojovou masáž nové generace ve speciální masážní kabině. Klient je při ní v relaxační poloze vleže masírován velkou sadou počítačově řízených vodních trysek, které simulují ruční masáž.

Japonské masážní lůžko

Procedura japonské masážní lůžko se provádí na speciálním masážním lůžku, které masíruje bez pomoci rukou.

Přísadové koupele

Procedury přísadové koupele jsou v lázeňství velmi využívané a oblíbené. Procedura se provádí ve vodoléčebné vaně, teplota vody je 36 – 38 °C. Kromě příjemného pocitu relaxace v teplé vodě mají přísadové koupele velmi příznivé účinky na lidský organismus.

Podvodní masáž

odoléčebná procedura, při které se ve speciální vaně nebo v Hubbardově tanku provádí podvodní masáž proudem vody, který je pod určitým tlakem. Podvodní masáž může být celková nebo částečná.

Masáž Hydrojet

Procedura Hydrojet je vlastně mechanická hydromasáž prováděná strojem stejného názvu. Jde o mechanický masážní stroj v podobě vodního lůžka se systémem řízených vodních trysek.

Slatiný zábal

Slatina se užívá ve formě obkladů při onemocnění pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a u nemocí dýchacího ústrojí. Jde o formu teploléčby. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu, a tím urychluje vstřebávání chronických zánětlivých infiltrátů, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly i hladkou svalovinu vnitřních orgánů.

Pulsní magnetoterapie

Pulsní magnetoterapie využívá účinky pulsního elektromagnetického pole aplikovaného pomocí válcových nebo plochých aplikátorů. Má účinek vazodilatační, analgetický, protizánětlivý, myorelaxační a spasmolytický. Urychluje hojení kostí i měkkých tkání. Předepisuje lékař, doba aplikace je 10 - 30 minut podle síly aplikovaného pole.

Parafínový zábal

Jedná se o lokální termoterapii. K přípravě se užívá bílý parafín s příměsí parafínováho oleje. Parafín se na postižené místo nanáší při ponoření do speciální nádoby. Využívá se především při degenerativním onemocnění kloubů rukou.

Sigoroll - masážní válec

Sigoroll je mechanický masážní stroj. Je to v podstatě válec, který se otáčí pomalou konstantní rychlostí a masíruje tak postupně námi přiložené (nebo předepsané) části těla: ruce, lýtka, stehna, hýždě, boky, břicho, záda.

Floating

Floating je bezesporu jedním z největších objevů zaměřených na relaxaci těla. Vynálezcem floatingu je americký doktor J. Lilly, který první floatingový tank dal postavit již v polovině 20. století.
V počátcích bylo toto zařízení využíváno kosmonauty a vrcholovými sportovci pro získání a udržení všestranné kondice.

Biolampa

Biolampa, nebo též biotronická lampa, je výsledkem výzkumu v oblasti laserové terapie. Stejně jako nepoměrně účinnější laser, využívá příznivých účinků polarizovaného světla na lidský organismus.

Ultrazvuk

Ultrazvuk lektrická energie při použití ultrazvuku je přeměněna v energii mechanickou (mikromasáž tkání) a tepelnou. Z toho pak vyplývá zvýšené prokrvení a zlepšení výživy ve tkáních, uvolnění svalových kontraktur, zjemnění jizev, analgetické a protizánětlivé působení u onemocnění pohybového aparátu.

Kneippův chodník

Kneippův chodník je jedna z vodoléčebných procedur, které objevil Sebastian Kneipp. Kneipp byl německý katolický farář a přírodní léčitel, který žil v 19. století. Vytvořil integrovaný systém přirozeného léčení, který zahrnuje vodoléčbu, tělesný pohyb, stravování a přirozený životní styl. Jeho životní filozofie je dodnes populární a některé z jeho léčebných technik, jako např. jeho chodník se s různými obměnami používá dodnes.

Léčebný tělocvik v bazénu

Léčebný tělocvik v bazénu Provádí se ve skupinách. Využívá se relaxačního účinku teplé vody v kombinaci s pohybovou terapií.

Laser

Laser je koherentní, monochromatické záření, které se aplikuje na kůži pacienta v místě zdravotních problémů. Po ozáření laserem se mnohonásobně zvýší aktivita těch buněk lidského těla, které jsou citlivé na světlo, a toho se léčebně využívá.